Zachodniopomorskie Centrum Edukacyjne
 Statystyka serwisu:

Jesteś naszym

gościem

15 - 09 - 19

Imieniny: 

Albina, Lolity, Ronalda

Pajacyk.gifPiknik z okazji Dnia Dziecka

31 maja 2012 w godzinach od 16.00 do 20.00 odbyła się impreza plenerowa organizowana przez nauczycieli internatu dla dzieci i młodzieży.
Gośćmi spotkania były: Pani Dyrektor ZCE Elżbieta Moskal, Pani Joanna Grębosz-Cichocka, zastępca Dyrektora ZCE ds. Szkół Młodzieżowych i dzieci z Domu Dziecka w Tanowie wraz z Wychowawczyniami.

Sukces Konrada Wielgi w konkursie "Partnerstwo Edukacji i Przemysłu"

22 maja 2012 roku w auli Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbyło się uroczyste podsumowanie XII Wojewódzkiego Konkursu "Partnerstwo Edukacji i Przemysłu". Konrad Wielga, uczeń klasy trzeciej Gimnazjum sportowego nr 1, zajął drugie miejsce. W przygotowaniach do konkursu wspierała Konrada Pani Hanna Gut - nauczycielka chemii.

Sukces mechatroników w Olimpiadzie Wiedzy o Wynalazczości

13 kwietnia 2012 r. reprezentacja Zachodniopomorskiego Centrum Edukacyjnego w składzie: Robert Daniłowski, Bartłomiej Kucharczyk (obaj z klasy pierwszej technik mechatronik) oraz Henryk Szyszka (z klasy trzeciej technik mechatronik), wzięła udział w XXXIX finale wojewódzkim Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości w Koszalinie.

Wyróżnienie w konkursie matematycznym "Kangur 2012"

Patryk Mejza, uczeń klasy 1G Gimnazjum Sportowego nr 1 Zachodniopomorskiego Centrum Edukacyjnego, został wyróżniony w konkursie matematycznym "Kangur 2012" w kategorii Kadet.

Porozumienie pomiędzy ZCE a 12 batalionem dowodzenia Ułanów Podolskich

W dniu 7.05.2012r. na terenie koszar przy ulicy Ku Słońcu odbyły się obchody Święta 12 batalionu dowodzenia Ułanów Podolskich. W ich trakcie podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Zachodniopomorskim Centrum Edukacyjnym, a 12 batalionem dowodzenia.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO MATURZYSTÓW

27 kwietnia 2012 r. absolwenci Technikum Zawodowego nr 2 zakończyli przygodę ze szkołą średnią. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, młodsi koledzy, a przede wszystkim wychowawcy uroczyście pożegnali swoich absolwentów.

Seminarium mechatroniczne

12 kwietnia 2012 r. w ramach seminarium "MECHATRONIKA W OFERCIE FESTO" młodzież naszej szkoły klas mechatronicznych 1-3, Gimnazjum nr 26 ze Szczecina oraz Gimnazjum z Golczewa uczestniczyła w prezentacji systemów dydaktycznych firmy Festo Didactic Poland.

Znamy laureatów konkursu fizycznego

W kwietniu rozstrzygnięto szkolny konkurs na najlepszą pracę z fizyki pod hasłem "Wybitni polscy naukowcy" zorganizowany przez panią Dianę Kmieć, nauczyciela fizyki ZCE. Uczniowie biorący udział w konkursie mieli do wyboru trzy kategorie: plakat, portret / karykatura, prezentacja multimedialna. Prace uczestnicy mogli wykonywać samodzielnie lub w zespołach.

Absolwenci Gimnazjum Sportowego nr 1 w kadrze reprezentacji Polski

Sebastian Rudol i Oskar Pogorzelec znaleźli się w kadrze reprezentacji Polski do lat 17, która na początku maja weźmie udział w Słowenii w finałach mistrzostw Europy. Sebastian jest zawodnikiem Pogoni Szczecin (wcześniej SALOS), Oskar jest wychowankiem Kotwicy Kołobrzeg (obecnie Legia Warszawa).

Marcowy Dzień Otwartej Szkoły

30 marca 2012 roku odbył się Dzień Otwartej Szkoły. Wszyscy Ci, których pasjonuje mechatronika, mechanika i informatyka mogli obejrzeć zwiedzić specjalistyczne pracownie usytuowane w szkolnych warsztatach, pracownie przedmiotów ogólnokształcących w budynku szkoły oraz kompleks sportowy.

Stypendiada Polonistyczna

28 marca 2012 roku uczniowie Gimnazjum Sportowego nr 1 wzięli udział w Ogólnopolskim Stypendialnym Projekcie Edukacyjnym: STYPENDIADA POLONISTYCZNA.

Konkurs o Tytuł Supertechnika Mechatronika

Dnia 22.03.2012 r. uczniowie klasy IV TME: Patryk Marczewski, Paweł Marciniak i Daniel Kostecki wzięli udział w konkursie o Tytuł Supertechnika Mechatronika, który odbył się w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu.

Targi szkół w Dębnie

Dnia 22 marca 2012 roku gimnazjaliści z Dębna i okolic mogli zobaczyć ofertę Szkół Młodzieżowych Zachodniopomorskiego Centrum Edukacyjnego podczas dorocznych targów szkół organizowanych przez Zachodniopomorską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy.

Dzień Przedsiębiorczości

Dnia 22 marca 2012 roku uczniowie klas drugich technikum wzięli udział w ogólnopolskim projekcie "Dzień Przedsiębiorczości", którego organizatorem była Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Święto Talentów

Pierwszy Dzień Wiosny różnie jest obchodzony w Szczecinie - niektórzy szumnie nazywają go Dniem Wagarowicza, inni Dniem Wagarów z Poezją. W naszej szkole już od dwóch lat w pierwszy Dzień Astronomicznej Wiosny obchodzimy Święto Talentów.

Targi Szkół w Gryfinie

Dnia 16 marca 2012 roku zaprezentowaliśmy naszą ofertę edukacyjną podczas Targów Szkół Ponadgimnazjalnych w Gryfinie.

Grzegorz Lato w ZCE

15 marca na zaproszenie Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej w Szczecinie przebywał Prezes PZPN, znakomity piłkarz i trener Pan Grzegorz Lato.

Dzień Kobiet w naszej szkole

Wszystkie Panie serdecznie dziękują Samorządowi Uczniowskiemu za serdeczne i ciepłe życzenia i słodki upominek.

Ale trochę historii tego święta...
Wielu osobom Dzień Kobiet kojarzy się z czasami PRL-u i z wręczanymi wtedy masowo goździkami.

Wycieczka na CeBIT do Hanoweru

W dniach 9 - 10 marca 2012r. po raz już drugi technicy informatycy uczestniczyli w najważniejszym wydarzeniu w branży przemysłu cyfrowego na świecie.

LISTA UCZNIÓW PRZYJĘTYCH DO KLASY 1 GIMNAZJUM SPORTOWEGO nr 1

Lista uczniów przyjętych do klasy 1 Gimnazjum Sportowego nr 1 w pierwszym terminie (chłopcy rocznik 1999) na rok szkolny 2012/2013 przedstawia się następująco:

KANGUR MATEMATYCZNY

15 marca 2012 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny 2012". Przez 75 minut uczestnicy zmagali się z 30-toma "niebanalnymi" zadaniami.

Turniej tenisa stołowego

W turnieju tenisowym, który odbył się 14 marca 2012 roku, wzięło udział 12 uczniów technikum i gimnazjum. Przebiegał w następujący sposób: losowo wybrane zostały dwie grupy, z każdej grupy dwie osoby znalazły się w półfinale. Następnie odbył się finał w którym wyłoniony został zwycięzca.

"Transplantacja jestem na TAK"

Nasza szkoła przystąpiła do programu "Transplantacja jestem na TAK". Spotkanie inauguracyjne dnia 9 marca 2012 roku w auli poprowadziła szkolna koordynatorka programu pani Elżbieta Janiszewicz.

8. Giełda Edukacji i Pracy Kariera

Dnia 23 lutego 2012 roku trzecie klasy technikum wraz z opiekunami wybrały się na 8. Giełdę Edukacji i Pracy, która odbyła się w Szczecińskim MTS-ie.

Obejrzeliśmy film "W ciemności"

Dnia 22 lutego 2012 roku wybraliśmy się do Multikina, by obejrzeć nominowany do Oskara film poruszający tematykę Holokaustu.

Spotkania z doradcami zawodowymi

Na zaproszenie pedagoga szkolnego - Katarzyny Michoń - gościmy w naszej szkole doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Szczecinie.

Walentynki

14 lutego 2012 roku Samorząd Uczniowski zainicjował obchody corocznego święta zakochanych. Działała poczta walentynkowa - każdy otrzymał serce opatrzone walentynkowym wierszykiem.

Szkolne eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpus z języka angielskiego

W szkolnych eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpus z języka angielskiego wzięło udział 21 uczniów naszego gimnazjum, którzy rywalizowali ze sobą na poziomie klas.

Studniówkowe igrce i pląsy trwały tylko jedną noc...

Studniówka to czas zabawy, bal, który mimo tego, że odbył się 13 - tego w piątek , na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Pani Dyrektor Elżbieta Moskal złożyła przyszłym abiturientom życzenia i oficjalnie otworzyła bal.

I ETAP KONKURSU "OJCZYZNY POLSZCZYZNY" ZAKOŃCZONY!

05 i 11 stycznia nasi gimnazjaliści wzięli udział w I etapie Konkursu Ojczyzny Polszczyzny. 14 uczniów napisało test składający się z zadań zamkniętych i otwartych.

Święta w Szkołach Młodzieżowych

Święta kojarzą się z domem rodzinnym, wspólnym ubieraniem choinki, porządkami, widokiem mamy krzątającej się po kuchni i cudownym zapachem pieczonego ciasta. W niepowtarzalny świąteczny nastrój wprowadził wszystkich zgromadzonych spektakl przygotowany przez panią Elżbietę Janiszewicz i panią Barbarę Bielińską.

Projekt informatyczny w klasie 4 Ti

15 grudnia 2011 w auli uczniowie 4 klasy technik informatyk przedstawiali efekty trwającego od października projektu informatycznego realizowanego na zajęciach specjalizacyjnych pod kierunkiem pana Michała Duszy.

Mikołajki w ZCE

Na specjalne zaproszenie Samorządu Uczniowskiego prosto z Laponii przybyli do naszej szkoły Św. Mikołaj ze Śnieżynką. Wszystkie grzeczne dzieci z naszej szkoły, nauczycieli (ci są zawsze grzeczni) i innych pracowników (ci też są zawsze grzeczni) obdarował słodyczami.

Konkurs "Najlepszy uczeń w zawodzie Elektromechanik" rozstrzygnięty

W I półroczu roku szkolnego 2011/2012 odbył się konkurs "Najlepszy uczeń w zawodzie Elektromechanik", którego uczestnikami byli uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej naszej "zawodówki". Składał się z dwóch etapów: teoretycznego i praktycznego. Etap teoretyczny odbył się 28.11.2011 r., natomiast praktyczny 5, 6, 7 grudnia.

Kolejne wykłady w ramach ASA KOMPETENCJI

14 grudnia 2011 r. odbył się wykład z matematyki nt. "Wybrne zagadnienia z rachunku prawdopodobieństwa i kombinatoryki".

Sukcesy wolontariuszy

W dniach 9-11 grudnia 2011r. wolontariusze ZCE dzielnie i ciężko pracowali przy finale ogólnopolskiego projektu "Szlachetna Paczka". Przygotowali magazyn na przyjęcie podarunków dla potrzebujących rodzin od darczyńców. Prezentów było mnóstwo!!!

Gratulacje dla Sebastiana z klasy 3 technikum informatycznego

Sebastian Maziak dnia 1 grudnia 2011r. podczas oficjalnych uroczystości w Pałacu Młodzieży odebrał dyplom Stypendysty Prezesa Rady Ministrów. Sebastianowi towarzyszyły Pani Dyrektor ZCE Elżbieta Moskal i mama. Był on jednym z 201 uczniów, którzy w tym dniu odebrali certyfikat.

Szkolne wyjście do Teatru Współczesnego

Dnia 30 listopada 2011 r. uczniowie technikum i ich wychowawcy w Teatrze Współczesnym obejrzeli spektakl "Makbet". Tekst klasyczny jest jedynie pretekstem reżysera do własnego komentarza na temat otaczającego świata.

Szkoła Nowych Technologii

29 listopada 2011 r. uczniowie klas informatycznych i mechatronicznych Zachodniopomorskiego Centrum Edukacyjnego wzięli udział w szkoleniach w ramach projektu organizowanego przez firmę Microsoft oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.

Drugie w roku szkolnym wykłady w ramach ASA KOMPETENCJI

16 listopada 2011 r. odbył się drugi w tym roku szkolnym wykład w ramach projektu AS KOMPETENCJI.

130. rocznica urodzin profesora Henryka Mierzejewskiego

130. rocznicę urodzin profesora Henryka Mierzejewskiego obchodziliśmy 6 listopada. Imię tego wybitnego polskiego inżyniera, założyciela Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich nadano szkole w 1972 roku, w 25-lecie jej powstania.

Obchody 93. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Dnia 10 listopada 2011 roku uczniowie Szkół Młodzieżowych Zachodniopomorskiego Centrum Edukacyjnego obchodzili 93. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wiadomości z Internatu ZCE

2 listopada wieczorem odbyły się uroczyste otrzęsiny, w których uczestniczyli nowi mieszkańcy Internatu. Młodzieżowa Rada Internatu pod kierunkiem pań Andżeliki Stępień i Małgorzaty Kwaśny przygotowała dla różnorodne konkurencje, zabawy i quizy, które dostarczyły uczestnikom i zgromadzonym gościom wiele uśmiechu i radości.

As Kompetencji

26 października 2011 w ZCE odbył się wykład zorganizowany w ramach projektu AS KOMPETENCJI. Naszym gościem była pani dr Kateryna Sklyar - wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego - i przeprowadziła prelekcję na temat: "Historia algebry".

Koło mechatroników ZCE - działa

Dzisiaj o 16.30 w obecności dyrekcji ZCE i opiekunów: panów Rafała Piotucha i Piotra Rejnera rozpoczęło działalność koło miłośników mechatroniki, którego założycielami są uczniowie klasy 2 technikum mechatronicznego.

Uczniowie ZCE w Bawarii

W październiku 2010 roku uczniowie ZCE brali udział w programie polsko-niemieckiej wymiany młodzieży współfinansowanym przez Euroregion "Pomerania". Było to kolejne spotkanie młodych Polaków i Niemców. We wrześniu gościliśmy ich w ZCE, teraz pojechaliśmy z rewizytą do bawarskiego miasta Hof. Przyjęto nas bardzo serdecznie.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W środę 12 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Każdy głosujący mógł zagłosować na swojego kandydata. Oddano 228 ważnych głosów. Do zarządu SU weszło 12 osób. Głosowanie trwało od godziny 10.00 do 13.30.

Wyniki konkursu

Dnia 7 października 2011 w ZCE odbył się konkurs dotyczący wiedzy o KEN.
Poniżej lista zwycięzców:

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13 października o godz. 12.50 w auli szkolnej odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Poprowadzi ją Roksana Piskorz z 4Ti oraz Paweł Langiewicz z 3Ti.

Zajęcia integracyjne klasy 1G

Dnia 3 października 2011 r. klasa 1g pod opieką wychowawcy Pani Elżbiety Janiszewicz oraz Pani pedagog Maryli Raban, wzięła udział w zajęciach integracyjnych w Parku Linowym Tarzania.

Uroczystość ślubowania klas pierwszych

W dniu 28.09.2011r. o godzinie 17.00 odbyło się w naszej szkole ślubowanie klas pierwszych. Na uroczystość przybyli: dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście, uczniowie klas pierwszych oraz trzyosobowe delegacje z pozostałych klas. Imprezę poprowadzili pan Przemysław Sztolcman - wychowawca klasy 1Tm oraz uczennica klasy 4Ti - Roksana Piskorz.

Ciekawe lekcje w ramach XI Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki

W dniach 17 - 25 września odbywał się XI Zachodniopomorski Festiwal Nauki. Wszyscy uczniowie technikum wraz ze swoimi nauczycielami wzięli udział w ćwiczeniach, laboratoriach i prezentacjach odbywających się w ramach tej imprezy. Atrakcji było wiele, ale wybraliśmy te, które są zgodne z kierunkami naszego kształcenia.

Zajęcia integracyjne klas pierwszych

Dnia 21 września nasza klasa, tj. 1 Ti, pod opieką wychowawcy Pana Pawła Lipskiego i Pani pedagog Katarzyny Michoń, wzięła udział w zajęciach integracyjnych, w formie rajdu pieszego Doliną Siedmiu Młynów.

Spotkanie maturzystów z ekspertami OKE

W dnia 19 - 20 września klasy 4 Tme i 4 Ti wzięli udział w Szczecińskim Salonie Maturzystów PERSPEKTYWY 2011. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w spotkaniach z ekspertami OKE w Poznaniu na temat Matury 2012 z języka polskiego i matematyki.

I już po wymianie!

Przez tydzień, 11-17 września, gościliśmy młodzież z Bawarii, z niedużego, ale urokliwego miasteczka Hof. Na przyjazd zdecydowało się 10 dziewcząt z Fach- und Oberschule Hof. Wraz z uczniami 2. i 3. klasy technikum brały udział w różnorodnych zajęciach.

Polsko - niemiecka wymiana młodzieży

We wrześniu i październiku 2011 roku uczniowie ZCE po raz kolejny będą brać udział w programie polsko-niemieckiej wymiany młodzieży współfinansowanym przez Euroregion "Pomerania". W tym miesiącu przez tydzień, 11-17 września, będą gospodarzami spotkania z młodzieżą z Bawarii.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 :)

"Połowę dzieła dokonał, kto zaczął". słowami Horacego rozpoczęła się 1 września 2011 roku uroczystość inauguracji roku szkolnego 2011/2012 w Zachodniopomorskim Centrum Edukacyjnym.


.::POWRÓT DO NAJNOWSZYCH WYDARZEŃ::.

 


 
 

 

Zachodniopomorskie
Centrum Edukacyjne
71 - 699 Szczecin, ul. Hoża 6
sekretariat@zce.szczecin.pl
Zapraszamy na wycieczkę po Szczecinie